Lekcja europejska dla najmłodszych

Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie

Lekcja europejska w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie. Lekcja odbyła się w klasie Vb, dotyczyła podstawowych informacji o Unii Europejskiej, omówione zostały etapy integracji, symbole UE. Lekcja zakończyła się konkursem dla dzieci, zwycięzcy dostali nagrody (maskotki Syriusze). Uczniowie dostali materiały drukowane (m.in. mapy, komiksy) i gadżety promujące PIE ED - Piaseczno (m.in. kredki). Lekcja europejska trwała 45 minut. Wszyscy obecni na lekcji uczniowie dostali zaświadczenia potwierdzające ich udział w lekcji.


Lekcje dla gimnazjalistów

Lekcja europejska w PIE ED - Piaseczno dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Piasecznie, kolejna dla uczniów Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie. Lekcje odbyły się w siedzibie Punktu, dotyczyły omówienia informacji o etapach integracji Unii Europejskiej, przedstawione zostały także traktaty UE i symbole UE. Zaprezentowane zostały cztery najważniejsze instytucje UE: Rada Europejska, Rada Unii Europejskiej, Komisja Europejska i Parlament Europejski. Lekcja zakończyła się konkursem dla uczniów (quiz o UE), zwycięzcy dostali nagrody. Uczniowie otrzymali materiały drukowane (m.in. publikacje "Jak działa Unia Europejska", mapy, komiksy, paszporty UE). Wśród materiałów drukowanych, znalazła się także publikacja "Założyciele UE', która jest jedna z publikacji cieszących się największym zainteresowaniem młodzieży. Wszyscy obecni na lekcjach europejskich uczniowie otrzymali zaświadczenie/ certyfikat udziału w lekcjach. Obie lekcje trwały 1,5 godz. zegarowej. 

Lekcja europejska w Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkol w Piasecznie. Lekcja odbyła się podczas dodatkowych zajęć Klubu Europejczyka z Gimnazjum nr 4 w Piasecznie. Lekcja, dotyczyła jednej z instytucji UE - Parlamentu Europejskiego. Omówiona została historia parlamentu, jego skład, sposób wyboru posłów, funkcje parlamentu, partie polityczne w PE. Przedstawieni zostali europosłowie z okręgu wyborczego nr 4, w którym jest powiat piaseczyński.  Lekcja zakończyła sie konkursem dla uczniów (quiz o UE).Wszyscy obecni na lekcji europejskiej uczniowie otrzymali zaświadczenie/ certyfikat udziału w lekcji. Lekcja europejska trwała 1,5 godz. zegarowej.


Lekcje europejskie w SP

19.12.2013 w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie odbyły się cztery lekcje europejskie dla uczniów klas VI. Termin grudniowy, przed feriami świątecznymi został ustalony wspólnie z Dyrekcja Szkoły. Cztery lekcje odbyły się w klasach VI: VIa, VIb, VIc i VI d. Lekcje dotyczyły podstawowych informacji o Unii Europejskiej, omówione zostały etapy integracji, symbole UE. Każda z lekcji zakończyła się konkursem dla dzieci, zwycięzcy dostali nagrody. Uczniowie dostali materiały drukowane i gadżety promujące PIE ED - Piaseczno. Każda lekcja trwała 45 minut. Obecność uczniów została potwierdzona na listach obecności, w klasie VIa na lekcji obecnych było 15 uczniów, w klasie VIb - 15 uczniów, w klasie VIc - 18 uczniów, w klasie VId - 18 uczniów. Łącznie w tym dniu w czterech lekcjach europejskich wzięło udział 66 uczniów. Lekcje trwały od godz. 08:30 do godz. 12:00.

20.12.2013 w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie odbyły się kolejne trzy lekcje europejskie dla uczniów klas V i klasy IV. Lekcje odbyły się w klasach Va, Vd i IVc. Lekcje dotyczyły podstawowych informacji o Unii Europejskiej, omówiono etapy integracji, symbole UE. Obecność uczniów została potwierdzona na liście obecności, w klasie Va na lekcji obecnych było 25 uczniów, w klasie Vd - 24 uczniów, w klasie IVc - 18 uczniów, w klasie VId - 21 uczniów. Łącznie w tym dniu w czterech lekcjach europejskich wzięło udział 70 uczniów. Lekcje trwały od godz. 08:30 do godz. 11:10.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera