Komisarz ds. badań, nauki i innowacji Carlos Moedas zainaugurował piątą edycję konkursu o Europejską Nagrodę dla Innowatorek organizowanego w ramach programu Horyzont 2020. Celem KE jest wyróżnienie kobiet-przedsiębiorców, które swoje innowacyjne pomysły wcieliły w życie i z sukcesem wprowadziły na rynek. Do konkursu można zgłaszać się do 15 listopada 2017.

W konkursie mogą wziąć udział kobiety z całej Unii lub kraju stowarzyszonego w ramach programu Horyzont 2020, które:

  • z sukcesem założyły firmy i wprowadziły innowacje na rynek
  • skorzystały z prywatnych lub publicznych funduszy na rzecz rozwoju i innowacji 

Najbardziej innowacyjne kobiety-przedsiębiorcy otrzymają nagrody pieniężne. Za zajęcie pierwszego miejsca 100 tys. euro, drugiego 50 tys. euro,  trzeciego - 30 tys. euro. Nagroda specjalna – 20 tys. euro – przeznaczona jest dla młodej, stawiającej pierwsze kroki w świecie innowacji kobiety.

W poprzedniej edycji główną nagrodę otrzymała Michela Magas za stworzenie pierwszego innowacyjnego "ekosystemu" łączącego naukowców i artystów. Z kolei Kristina Tsvetonova, laureatka nagrody specjalnej, zaprojektowała pierwszy tablet dla niewidomych.

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji pod linkiem.

Kontekst
Europa stawia na innowacyjność gdyż tylko w ten sposób można być konkurencyjnym i utrzymać wzrost gospodarczy. Jednak kobiety ciągle stanowią mniejszość wśród osób zakładających nowoczesne przedsiębiorstwa. Konkurs organizowany przez KE ma pokazać ten niewykorzystany potencjał, z którego należy korzystać, aby łatwej radzić sobie z ekonomicznymi i społecznymi wyzwaniami współczesności.

Program Ramowy Unii Europejskiej Horyzont 2020 jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji.

 

źródło: europa.eu


Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera


Błędny adres E-mail
  „Zgodnie z przepisem art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej UODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Gmina Piaseczno z siedzibą przy ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości newsletter o działalności punktu Europe-Direct Piaseczno. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 UODO. Dane podaję dobrowolnie, jednak bez ich podania nie jest możliwe skorzystanie z usługi. Jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo do kontroli, prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Wymagana zgoda