Pierwsi wolontariusze Europejskiego Korpus Solidarności przybyli do Nursji we Włoszech, aby pomagać w odbudowie regionów dotkniętych w ubiegłym roku trzęsieniem ziemi. - Ich zaangażowanie przy odbudowie bazyliki Św. Benedykta to symboliczny pomost między przeszłością Europy i jej przyszłością i ważny wkład w nadchodzący Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego – powiedział komisarz Tibor Navracsics.

czytaj więcej →

18 sie 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 3

W piątek 8 września z mieszkańcami Krakowa spotka się komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw Elżbieta Bieńkowska. Temat dialogu obywatelskiego to "BEZPIECZNIEJSZA POLSKA, BEZPIECZNIEJSZA EUROPA, BEZPIECZNIEJSI OBYWATELE". Osoby zainteresowane udziałem prosimy o rejestrowanie się ON-LINE - DO 4 WRZEŚNIA.

czytaj więcej →

18 sie 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 6

94 mln euro z Funduszu Spójności zostanie zainwestowane w prace związane z termomodernizacją 187 budynków publicznych należących do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na terenie całej Polski. Unowocześnione budynki, z których niemal połowa znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków, to siedziby państwowych uczelni artystycznych.

czytaj więcej →

17 sie 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 6

#BeActive - Bądź aktywny podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Sportu (23 - 30 września).

czytaj więcej →

17 sie 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 19

Nikt nie wybiera, gdzie i kiedy zachoruje. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia opiekę zdrowotną w całej Unii Europejskiej.

czytaj więcej →

16 sie 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 9

10 lat od rozpoczęcia kryzysu finansowego na świecie do Europy powraca ożywienie. Dzięki zdecydowanym działaniom UE gospodarka wspólnoty rozwija się piąty rok z rzędu, stopa bezrobocia jest najniższa od 2008 r., rosną również inwestycje. - Musimy wykorzystać ten korzystny trend, aby ukończyć reformę naszej unii gospodarczej i walutowej – mówi komisarz Pierre Moscovici.

czytaj więcej →

14 sie 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 14

Informujemy, że w dniu 14 sierpnia Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Piaseczno będzie zamknięty. Za utrudnienia przepraszamy. Zachęcamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

11 sie 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 16

Komisja Europejska prosi polskie władze o dialog w sprawie zróżnicowanego wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn, jaki przywraca nowa ustawa emerytalna. List w tej sprawie przesłali do Warszawy komisarze Vĕra Jourová i Marianne Thyssen. Wcześniej KE zwróciła Polsce uwagę na podobne, dyskryminujące przepisy zawarte we właśnie opublikowanej Ustawie o ustroju sądów powszechnych.

czytaj więcej →

11 sie 2017
Banasiewicz
Aktualności
Odsłony: 13

Polub Nas na FACEBOOK

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera


Błędny adres E-mail
  „Zgodnie z przepisem art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej UODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora Danych Gmina Piaseczno z siedzibą przy ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości newsletter o działalności punktu Europe-Direct Piaseczno. Dane nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 UODO. Dane podaję dobrowolnie, jednak bez ich podania nie jest możliwe skorzystanie z usługi. Jestem świadoma/y, że przysługuje mi prawo do kontroli, prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.
Wymagana zgoda